Menü Kapat

Hizmetlerimiz

NOTRO EĞİTİM KURUMLARI EĞİTİM PROGRAMLARI

Eğitimin temel özelliği, onun bir sosyalleştirme (sosyalizasyon) süreci olmasıdır. Bütün sosyal olay ve olgular bir eğitim sürecinde yapısallaşırlar. O, her yerde ve her zamanda vardır: Ailede vardır. Ekonomide vardır. Dinde vardır. Siyasette vardır. Ancak bu etkileme sürecini eğitim kendine özgü kurumlar oluşturmak suretiyle yapar; kurumların oluşumu, yapısı ve işleyişi geliştirilen eğitim sistemleri çerçevesinde yapısallaşır.  Eğitim kurumumuzda gerek örgün gerek haftasonu veya iş yoğunluğundan,başka sebeplerden dolayı eğitime örgün olarak katılamayan kursiyerlerimiz için onlien eğitim hizmeti vermekteyiz.

MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİ (MYK)

(myk) mesleki yeterlilik kurumu ve eğitimleri nedir?
Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur . Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 25/05/2015 tarihinde yayımlamış olduğu ilk tebliğ ile 40 meslekte belge zorunluluğu başlatılmıştır ve MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu hale getirilmiştir. İKRA Uygunluk Değerlendirme ve eğitim A.Ş Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur ve Mesleki Yeterlilik Belgesi verme hakkına sahiptir.

KURUMSAL EĞİTİM HİZMETLERİ

Türk iş dünyasının bütün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik,tümüyle kurumun niteliklerine uygun uluslararası,standartlar içeren eğitim ,ölçme,değerlendirme ve yönetim geliştirme hizmetleri sunmaktadr.bununla birlikte uzman kadrosuyla uluslararası alanda, türkiyede eğitimin tüm dallarında öğrenci,kursiyer ve donanımlı meslek elemanları yetiştirmektedir.

BİREYSEL EĞİTİM HİZMETLERİ

Bireysel özel eğitim; çoğunluktan farklı olan ve özel gereksinimli çocuklara,yetişkinlere sunulan, üstün özellikleri olanları yetenekleri doğrultusunda kapasitelerinin en üst düzeye çıkmasını sağlayan, yetersizliği engele dönüştürmeyi önleyen, engelli bireyi kendine yeterli hale getirerek topluma kaynaşmasını ve bağımsız üretici bireyler olmasını destekleyecek becerilerle donatan eğitimdir . bireysel eğitim verilirken, en önemli husus olarak erken müdahale göze çarpıyor. Ne kadar erken yaşta eğitime başlanırsa o kadar iyi sonuç alınıyor. O yüzden vakit kaybetmeden hemen eğitime başlamak hayati bir önem arz ediyor.